Válaszúton
Balázs-Bécsi Gyöngyi, a Kallós Zoltán Alapítvány elnöke, az MMA Erdélyi Bizottsága társelnöke vallja, hogy a magyar nyelv elsajátításának alapja a közös kultúra, ezért közösségi élményre van szükségük a szórványban élő magyar gyermekeknek. „Válaszút mindannyiunk életében lehet igazi válaszút, ahol megérezzük a kultúrát, hogy nem vagyunk egyedül. Mint a hajszálgyökerek, a magyar kultúra összeköti a generációkat határon innen és túl" – állítja a múzeumpedagógus, tanító.

MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA
- MMA-25-P2
Az MMA-25-P1 kódú pályázat döntési listája
MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA
- MMA-25-P1
A „Borsi, Rákóczi-kastély déli térfala 2024" pályázat
- Virtuális kiállítás





és jegyárak ––> Pesti Vigadó

Második lett Vanyó Karsa a 3. Kodály Zoltán Nemzetközi Zenei Versenyen
A magyar versenyző az MMA Zeneművészeti Tagozatának különdíját is elnyerte
Hét fiatal hangszeres került a július 5-13. között Debrecenben megrendezett 3. Kodály Zoltán Nemzetközi Zenei Verseny döntőjébe. A Marie-Luise Neunecker kürtművész vezette rangos zsűri döntésének értelmében a verseny első díját Sandro Hirsch érdemelte ki, a legjobb magyar versenyző pedig Vanyó Karsa lett, aki a második helyet szerezte meg.

A MÉM MDK programjai Kapolcson
A kapolcsi Művészetek Völgye a kultúra és művészet ünnepe
Kapolcs egyedülálló épített örökségével is különleges élményt nyújt. Idén a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ másodszor vesz részt az eseményen, programjait a Művészvölgy Kúriához kapcsolódva tartja meg. A Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ programjait a Művészvölgy Kúria tetőterében tartja.

Sötét és világos harca Barcsay Jenő festészetében
A jubileumi év egyik szenzációja az Asszonyok című alkotás
A Magyar Képzőművészeti Egyetem rendezésében július 16-án megnyílik a Tökéletes egyensúly – Barcsay Jenő életműve új megvilágításban című tárlat a 125 éve született festő, grafikus, művészpedagógus tiszteletére. Az évfordulóra látott napvilágot a kiállítás egyik kurátora, dr. Sturcz János művészettörténész Barcsay című könyve is, amely a sötét és világos harcát követi végig az életművön.

A Magyar Építészeti Múzeum új látványtervei
Újabb képek a régóta várt múzeumról, új közparkja is lesz Budapestnek
A budapesti Városligeti Fasor és Bajza utca melletti tömbben megvalósuló Magyar Építészeti Múzeum és Központ a kortárs hazai építészet egyik újabb izgalmas alkotása lesz. A BIVAK és a Tér és Forma Szeged Építéstervező alkotói építészei által tervezett épületről most új látványterveket közöltek. Az épületkomplexum több mint 27 ezer négyzetméternyi hasznos alapterületet foglal majd el, amely mellett egy nyitott városi parkot is kialakítanak.

Aki a kicsiben is meglátja a nagyképet
Beszélgetés L. Simon Lászlóval
L. Simon László, a Magyar Művészeti Akadémia tagja a kulturális élet megkerülhetetlen alakja. A legfontosabb erénye talán az, hogy jelen van a korban, amelyben él, így idejekorán felismeri a sokszor búvópatakként megjelenő, de meglepően hamar folyammá duzzadó, és akkor már kényszerítő erővel bíró tendenciákat. Vele beszélgettünk nemrégiben kapott kitüntetései, valamint miniszteri biztosi kinevezése kapcsán.
Megnyílt Szunyoghy András Anatómia című tárlata a Műcsarnokban
„Rajzai a sok-sok nyelvre lefordított könyveiben tanítanak leginkább"
Szunyoghy András grafikusművész több évtizedes munkásságával a hazai és nemzetközi vizuális kultúra egyik sajátos és elismert alakjává vált. A Műcsarnokban július 10-én megnyílt Anatómia című tárlata átfogó képet nyújt sokrétű pályájáról, bemutatva a réz- és linómetszés technikáiban való jártasságát, az emberi és állati test anatómiai ábrázolására épülő műveit, valamint azokat az oktatási segédeszközöket és rajzokat, amelyek tanári és könyvkiadói tevékenységének is szerves részét képezik.

Réz(k)Arcok
Szófiában koncertezett a Kalmár-Klebniczki előadópáros
Dr. Klebniczki György zongoraművész és Dr. Kalmár Zoltán harsonaművész, a Magyar Művészeti Akadémia köztestületi tagjai kortárs magyar kamaraestet adtak június 20-án a Szófiai Filharmónia Bulgária termében. Az 56. Szófiai Zenei Hetek sorozat kiemelt programján többek között elhangzott Dubrovay László és Nógrádi Péter zeneszerzők műve.
Kalákázni jó!
Kiállítás és eseménysorozat a Pesti Vigadóban
A 25 éves Kaláka mozgalom múltját és jelenét bemutató kiállítás nyílt július 7-én a Pesti Vigadó földszinti kiállítótermében. A Magyar Művészeti Akadémia által támogatott Ars Topia Alapítvány szervezésében létrejött fotótárlat megnyitóján köszöntőbeszédet mondott Turi Attila, az MMA elnöke, Salamin Ferenc Kossuth-díjas építész, az MMA Építőművészeti Tagozatának vezetője, valamint Herczeg Ágnes táj- és kertépítész, az Ars Topia Alapítvány elnöke, az MMA levelező tagja.

Szenvedély és hivatás
Jánoskúti Márta kiállítása
A mohorai Tolnay Klári Emlékházban nyílt meg Jánoskúti Márta jelmeztervező, az MMA rendes tagja kiállítása. Balla István bőrész, iparművész, az emlékház alapítója teremtett enteriőröket a ruhák, kalapok, jelmezek, rajzok, Jánoskúti Márta fél évszázadnyi kedvenc, válogatott munkái számára.
Szakrális vallomások magyarságunkról
Megnyílt Makoldi Sándor emlékkiállítása a Pesti Vigadóban
Családtagok, egykori pályatársak, tanítványok, tisztelők és barátok töltötték meg a Pesti Vigadó hatodik emeleti kiállítótereit 2025. július 5-én a JEL-KÉP-ZŐ – Makoldi Sándor magyar festő című emlékkiállítás ünnepélyes megnyitóján. Köszöntőt mondott Závogyán Magdolna, a Kulturális és Innovációs Minisztérium kultúráért felelős államtitkára, a tárlatot megnyitotta Pap Gábor művészettörténész. A rendezvény házigazdája Kékedi László fafaragó, népi iparművész, az MMA Népművészeti Tagozatának vezetője volt.

Felavatták Nagy László költő szobrát a Hungarikum Ligetben
Felavatták Nagy László szobrát a költő születésének centenáriuma alkalmából a Hungarikum Ligetben, Lakiteleken július 4-én. Ebből az alkalomból Lezsák Sándor az Országgyűlés alelnöke, a Népfőiskola Alapítvány kuratóriumának elnöke arról is beszélt, hogy a száz éve született Nagy László költészete, tartása, stílusa, embersége hatására született meg bennük a remény, hogy így is lehet élni, alkotni és megjelenni a közéletben, a nemzetpolitikában, hiszen Illyés Gyula gondolatai szerint „a legfőbb bátorság a remény" – tette hozzá.

Dalban mondja el
Sebestyén Márta zenés tárlatvezetést tartott a Folk Fashion – Divat a folklór című tárlaton
Hogyan hat vissza az öltözet a személyiségre? Sebestyén Márta zenés tárlatvezetést tartott július 5-én a Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum Folk Fashion – Divat a folklór című kiállításán. A népművészet és a divat kapcsolódásait bemutató tárlaton közel 150 ruha és kiegészítő között megcsodálhatjuk a Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekesnek azt a pompás fellépőruháját is, amelyet 1999-ben II. Erzsébet királynő előtt viselt.