Jakobovits Miklós Fotó: Lugosi Lugo László

Kopjafa Jakobovits Miklós emlékére

A bálványosi Grand Hotel Szálloda parkjában tegnap felavatták a ta­valy decemberben elhunyt Jakobovits Miklós nagyváradi Munkácsy Mihály-díjas festőművész és művészeti író emlékére állított kopjafát. Az emlékjel a csernátoni Haszmann-alkotóműhelyben készült.

Az eseményen a nemzetközi alkotótábor résztvevői mellett annak mecénásai, Hegedűs Ferenc, Szarvadi T. Loránd és Szarvadi-Téglás Zsuzsa, valamint a néhai festőművész özvegye, Jakobovits Márta keramikus is jelen volt. Az el­hunyt művésztársra, a bálványosi táborok állandó résztvevőjére két kortársa, Márton Árpád csíkszeredai festőművész és Bardócz Lajos erdélyi származású, 1988 óta a magyarországi Tiszakécskén élő grafikusművész emlékezett.

Ezt követően nyílt meg a szállodában az idei tábor résztvevőinek közös tárlata. A kiállító művészek: Egri István, Bardocz Lajos, Bartos Jenő, Vajna László, Balási Csaba, Nagy Lajos, Kosztándi Jenő, Kosztándi B. Katalin, Petrovits István, Kádár Tibor, Szabó Árpád és Márton Árpád. A két mecénás elmondta: lesz folytatás, a tábort jövőre is megszerve­zik. Balási Csaba fotóművész, a tábor mű­vészeti vezetője felkérte a résztvevő­ket, mutassák be a kiállított műalkotáso­kat. A szakrális hely szelleme érezhető, jelen van az itt született alkotásokban – hangsúlyozta többek között Nagy Lajos fotóművész. A megnyitó végén a mecé­nások egy-egy közös fényképet és em­lékplakettet adtak át a tábor résztvevői­nek. Akárcsak az előző esztendőkben, Kaló Imre neves magyarországi borász és Eperjes Károly Kossuth-díjas színmű­vész is a tábor vendége volt.

Forrás: 3szek.ro 

June 27, 2013  |  jakobovits miklós