Kalákázni jó!
A 25 éves Kaláka mozgalom múltját és jelenét bemutató kiállítás nyílt július 7-én a Pesti Vigadó földszinti kiállítótermében. A Magyar Művészeti Akadémia által támogatott Ars Topia Alapítvány szervezésében létrejött fotótárlat megnyitóján köszöntőbeszédet mondott Turi Attila, az MMA elnöke, Salamin Ferenc Kossuth-díjas építész, az MMA Építőművészeti Tagozatának vezetője, valamint Herczeg Ágnes táj- és kertépítész, az Ars Topia Alapítvány elnöke, az MMA levelező tagja.

MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA
- MMA-25-P2
Az MMA-25-P1 kódú pályázat döntési listája
MŰVÉSZETI PROGRAM PÁLYÁZATI KIÍRÁSA
- MMA-25-P1
A „Borsi, Rákóczi-kastély déli térfala 2024" pályázat
- Virtuális kiállítás





és jegyárak ––> Pesti Vigadó

Timár Sándor „Mesti" 95
Személyiségformálás műveltséggel
Timár Sándor Kossuth-díjas koreográfus, a nemzet művésze, címzetes egyetemi tanár, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja idén ünnepli 95. születésnapját. A Mester életművét bemutató, élő zenével, tánccal és filmbejátszásokkal illusztrált előadás a koreográfus, táncfolklorista és pedagógus Timár Sándor alakját hozta közel a közönséghez a Pesti Vigadóban. Timár Mihály a Magyar Művészeti Akadémia hároméves ösztöndíjprogramjának támogatásával 2019-ben kezdett bele édesapja életművének kutatásába és feldolgozásába.

Az alkotások utazásra hívnak
Megnyílt a Kor-Kör-Kép című kiállítás a Pesti Vigadóban
A Magyar Művészeti Akadémia Film- és Fotóművészeti Tagozatának csoportos tárlata felnagyítva állítja elénk a szépet, a különöst, az egzotikust és a szokatlant a Pesti Vigadóban. A május 23-i megnyitó ünnepségen beszédet mondott Turi Attila, az MMA elnöke, Haris László fotóművész, az MMA elnökségi tagja, a tárlat ötletgazdája és mentora, valamint Nagy Zopán fotóművész, költő, a kiállítás kurátora. Az eseményen jelen volt Richly Gábor főtitkár és Zsigmond Dezső, a Film- és Fotóművészeti Tagozat vezetője is.

Hol terem a zeneszerető közönség?
A Felfedezőúton-sorozat nézőszáma tizennégy év alatt meghaladta a százhúszezret
A fiatalok nagy része a Szent István Filharmonikusok beavató sorozatában találkozik életében először klasszikus zenével, és hall szimfonikus zenekart élőben. Fülep Márk fuvolaművész-zeneszerző Fekete István regénye nyomán készült zenés meséjét több mint nyolcezer gyerek láthatta az elmúlt két hétben a zuglói Szent István Zeneház nagytermében, a XV. kerületi Hubay Jenő Zeneiskolában és az Erzsébetligeti Színházban.

Emlékezés a Tanár Úrra
Száz éve született Nemeskürty István
Történelmet kétféleképpen írhatunk: adott kor jelenségeit feltárva, azokat a mindenkori jelen világnézete és eszményei szerint összegezzük, s így megállapítjuk az elmúlt események szerintünk logikus folyamatát, melynek pillanatnyi, utolsó láncszeme a mi mai jelenünk. Ezt nevezzük történettudománynak. De tetteinkkel úgy írhatunk, hogy tudatosan átéljük a jelent, s így az ember minden tette abban a pillanatban, hogy múlttá válik, történelemalakító erő – írta Nemeskürty István.
Ezzel a gondolattal kezdte Beczner Barbara, az MMA Film- és Fotóművészeti Tagozatának titkára a Száz éve született Nemeskürty István címmel rendezett emlékkonferenciát, melyen a Tanár Úrnak a filmművészetben betöltött szerepét, filmproduceri munkásságát állították középpontba.