Csomópontok
A hatvanéves Turi Attila építőművész, az MMA rendes tagjának és alkotótársainak kiállítása 2019. december 4-től február elejéig látható a Pesti Vigadóban. A három évtized alkotásait bemutató kiállítás képet ad a változatos életműről, ami a családi házaktól az iskolákon át a nagy összefogással megvalósított programszintű beregi és a vörösiszap-katasztrófa utáni újjáépítési munkákig ível. A kiállításon bemutatott műveket átszövi a Makovecz Imre nevével fémjelzett organikus iskola közös története, a mester szemléletmódja és a Kós Károly Egyesülés szellemisége. A készülő tárlatról Turi Attilát kérdeztük.
ÚJ CÍMEN A TITKÁRSÁG!
Számlázási címünk 2019. szeptember 1-től: Magyar Művészeti Akadémia Titkársága / 1062 Budapest, Andrássy út 101.
Pályázatok
MMA-19-P kódú pályázat eredménye
► Segédlet pályázati elszámolásokhoz
„SZENTENDRE – KULTÚRPART 2019" kulturális és szabadidőközpont a Duna-korzón
pályázati kiírás
Az MMA 2019–2022. évekre szóló művészeti ösztöndíj pályázata nyertesei (Pályázati kód: MMKI-Ö-19)




Mielőtt lehull a lepel…
Nem mindennapi izgalmakat ígért a Műcsarnokban a Tér///Erő II. Építészeti Nemzeti Szalon tárlatvezetése, amelyet 2019. április 16-án tartott prof. Sylvester Ádám építész. A kiállítás ugyanis csak az április 25-i megnyitót követően, 26-ától látogatható, de az érdeklődők már most, tíz nappal a hivatalos megnyitó előtt bepillanthattak a kulisszák mögé. Az exkluzív bejáráson az Ybl-díjas művész a tárlaton szereplő építészek értékeit, műveit és gondolkodásmódját mutatta be. Különleges színfoltja volt az estnek, hogy a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem kamarakórusa, a Momento is színes programot adott elő, a tagok francia reneszánsz kórusműveket, illetve zsoltárokat énekeltek.

A zene szeretete egy életen át
Szőnyi Erzsébet 95
Nem akármilyen hangversenyre hívja a zenebarátokat a Pesti Vigadó 2019. április 24-én. A Magyar Művészeti Akadémia szervezésében születésnapi szerzői esttel köszöntik a 95 éves Szőnyi Erzsébetet. A Kossuth-díjas zeneszerző, karnagy, zenepedagógus, az MMA rendes tagja, a nemzet művésze a zenetörténet élő legendája. A Kodály-módszer nemzetközileg is elismert terjesztője itthon számtalan korosztályt tanított a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. A koncert előtt otthonában kerestük fel a zeneszerzőt.

Szoros kötődés
ZALAVÁRY LAJOS EMLÉKKIÁLLÍTÁSA MISKOLCON
A Kossuth-, Ybl-, Prima Primissima díjakkal és a Nemzet Művésze címmel elismert építészt, az MMA néhai tagját a szakmai kötődés és a személyes élményeik mellett a helyi építészek miskolciként is tisztelhetik, hiszen Zalaváry Lajos 1942-ben a miskolci Fráter György Katolikus Gimnáziumban (mai Földes Ferenc Gimnázium) érettségizett. A megyei Építész Kamara a miskolci Kós-házban mutatja be életművét azzal a tárlattal, amit korábban a FUGA Budapesti Építészeti Központban már láthatott a fővárosi közönség. Az április 30-ig látható tárlat rajzokon, fotókon, modellekkel mutatja be a mester megvalósult munkáit és megvalósulatlan terveit, gondolatébresztő hazai és nemzetközi tervpályázatait.

A józan varázsló
Mensáros László 1965-ben lépett először színpadra A XX. század címmel összeállított, hatalmas sikert arató műsorával, mely túlzás nélkül fordulópontot jelentett a magyar pódiumművészet történetében. Mensáros László estje nemcsak a múlt század egyik legnagyobb magyar színészének előadása volt, hanem vallomás az elmúlt évtizedekről. Hogy született az alkotás, hogyan válogatott a művész? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre keresi a választ a Mensáros László – A XX. század című könyv, amely az MMA Kiadónál jelent meg Szathmáry István szerkesztésében.