Művészetelmélet
Biblia jelképek három kötetben
Sorsének
Egyéniség a népművészetben
Az MMA Művészetelméleti Tagozatának kerekasztal-beszélgetésén az egyéniség szerepét vizsgálta a népművészetben a Kossuth-díjas Lovász Irén előadóművész, néprajzkutató vezetésével Felföldi László Martin György-díjas néprajzkutató, Sebő Ferenc Kossuth-díjas előadóművész, népzenekutató, a nemzet művésze és Sipos János Szabolcsi Bence-díjas népzenekutató 2025. április 29-én a Magyar Művészeti Akadémia irodaházában.

Oltári Múlt
Szakrális tanulmányút Gömörben
A Szimmetria Alapítvány Oltári Múlt – Felvidéki középkori templomaink címmel szakmai kirándulást szervezett április 13-án Gömörbe a Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ), a Magyar Urbanisztikai Társaság (MUT) Örökséggazdálkodási Tagozata együttműködésével. A térség szakrális műemlékeit összekötő Gótikus úton Jánosi, Rimabrézó és Pelsőc középkori templomait látogathatták meg az érdeklődők Prokopp Mária Széchenyi-díjas művészettörténész szakmai vezetésével.
Milyennek álmodjuk a jövő iskoláját?
Művészettel nevelés egy empatikusabb társadalomért
A teljes életért, a teljes emberért! mottóval újabb pedagógiai módszereket, úgynevezett jó gyakorlatokat ismerhettek meg az érdeklődők 2025. április 8-án a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet (MMA MMKI) IV. Művészettel nevelés műhelykonferenciáján a Pesti Vigadóban. A tanácskozáson szó esett arról is: milyen tanárképzést feltételez a jövő iskolája? Csáji László Koppánnyal, az MMA MMKI igazgatójával a Művészettel Nevelés Hálózatról, a Nemzeti alaptanterv esedékes felülvizsgálatáról és az élményszerű tanulásról is beszélgettünk.

A hegymászás gyönyörűsége
Szörényi László „gyógyjókaizásról", Garibaldi-kultuszról és kifaragott lépcsőfokokról
A Jókai-bicentenárium alkalmából az MMA Kiadó gondozásában ősszel megjelenik az Akik kétszer halnak meg című regény Szörényi László előszavával. A József Attila-díjas irodalomtörténész, az MMA rendes tagja május első hétvégéjén Jókai és Olaszország címmel tart előadást Balatonfüreden, az író egykori villájában. Örök kérdés: melyik Jókait válasszuk elsőnek?

Lélekmentők
A vészkorszak tanúira, Dávid Katalinra és Fahidi Évára emlékeztek Budapesten
A Sant'Egidio közösség rendezésében történelmünk két jelentős tanújára, Dávid Katalinra és Fahidi Évára emlékeztek március 31-én a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A Párhuzamos életrajzok: egy embermentő és egy túlélő című esten Bálint András Kossuth-díjas színművész, rendező olvasott fel megrázó, Isten végtelen irgalmasságát és szeretetét is kifejező részleteket Dávid Katalin és Fahidi Éva emlékirataiból. A Magyar Kurír beszámolójának szerkesztett változatát közöljük.